זריקות לשרירים

פציעה של שריר או מתיחה של שריר יכולה להיות קרע של השריר או פגיעה באזור החיבור של השריר אל הגיד או העצם. השריר עלול להיפגע בשל פעילות חריגה כמו עומס לא מבוקר, מתיחה או עבודה מול כוח חריג או בשל תנאי עבודה לא מבוקרים. כאב בשוק או ביד בעקבות תנועה אשר נלווה אליהם קול של ״פופ״ או תחושה של ״מכה״ יד לברר בבדיקת רופא. ככלל, כאב בשריר שלא חולף או לפחות משתפר מאוד תוך יממה יש מדום לברר ולבדוק על ידי רופא.
קרע של שריר יכול להיות מלא או חלקי. במרבית המקרים הקרע של השריר מלווה בדימום (הדימום מוביל ליצירה של המטומה או שטף דם). הדם החופשי ברקמת השריר מוביל לכאב ולגירוי של
קצות העצבים ברקמות הסמוכות .
 
מה היינו מצפים למצוא בפגיעה – מתיחה או קרע של שריר?
– נפיחות מקומית באזור הקרע או המתיחה
רגישות ממוקמת למישוש שיתכן שתלווה באודם,
כאב בכל הפעלה. של השרירים או בהנעה של הגפה.
יכולה להופיע חולשה וייתכן מצב של חוסר יכולת להניע את המפרק הסמוך.
הטיפול בקרע של שריר הנו שמרני בדרך כלל ומתמקד בעקרונות הטיפול לפי ראשי התיבות של RICE
Rest, Ice Compress and Elevation
או בעברית מנוחה, קומפרסים קר והרמה של הגפה.
במקרים בהם יש קושי בהתניידות, כאב חריג, חוסר יכולת להניע את המפרק הסמוך וכן חום מקומי ניכר כדאי וצריך לפנות לאבחון וטיפול רפואי.
 
לעיתים, יש צורך בהתערבות ניתוחית או מומלץ לבצע הזרקה מקומית של אורטוקין או PRP.
 
צוות המרפאה וד״ר אמיר אורון עומדים לרשותכם בכל שאלה הנוגעת לפגיעות בשריר – קרע, חתך של שריר, חבלה או מכה או שטף דם בשריר וכיו״ב

זריקות לשרירים

מאמרים אחרונים

© All copyright and intellectual property rights appearing on this site, including the texts, descriptions, graphic files, pictures, and any other material contained therein, unless expressly stated otherwise, are reserved solely for Dr. Amir Oron Reproduction, Publish, or make any commercial use of any or all of the contents of the site, including products, images, graphics, descriptions, design and anything else displayed on the site, unless written permission has been given in advance and written by Dr. Amir Oron.

en_USEnglish
he_ILעִבְרִית en_USEnglish