הערכת נכות

בקרב הציבור הרחב יש בלבול ניכר בין המושג הערכת נכות לבין חוות דעת רפואית לשמה. מעשית, הערכת הנכות אינה מיועדת להגשה לבית המשפט אלא מהווה תמצית של הפגיעה וקורותיה בקליפת אגוז (קליפת אגוז הוא ביטוי שמייצג תמצית קצרה ותכליתית). הערכת הנכות היא כלי מצויין בהגשה של תביעה לביטוח הלאומי למשל. אם בכוונתכם להגיש תביעה לביטוח הלאומי בעקבות פגיעה בתאונת עבודה אני ממליץ מאוד להצטייד בהערכת נכות מעודכנת. הוועדה בביטוח הלאומי מחויבת להתייחס להערכת הנכות במסקנותיה. היא יכולה לחלוק על המסקנות או לקבל את אחוזי הנכות במלואם. במקרה שהוועדה לא מקבלת את אחוזי הנכות עליה לנמק מדוע אין היא מקבלת את דעת המומחה.
אני רוצה להבהיר כאן משהו חשוב ביותר: אני מומחה גם באורתופדיה וגם במומחיות נוספת שהינה כירורגיה של היד וכך קיימת חשיבות מכרעת בקבלת חוות דעת ממומחה כף יד בפניה לביטוח הלאומי וכדאי שמי שנותן את חוות הדעת יהיה בעל הכשרה ומקצועית מתאימה.
יתרה מכך, כבר בשנת 2007 עברתי קורס למתן חוות דעת ועדות בפני בית המשפט במסגרת ההסתדרות הרפואית בישראל ומיותר לציין שאני מיומן מאוד במתן חוות דעת והערכה למסגרות שונות ובהן בית המשפט, ביטוח לאומי, משרד הביטחון, תביעה אזרחית בעקבות נפילה או אירוע לבלתי אחר.
הערכת הנכות שלכם חשובה לכם כי נפגעתם. היא הכלי החשוב ביותר בהגשת התביעה וכדאי שתיעשה נכון ותוך מיצוי של כל הזכויות שלכם.
הערכת נכות מצויינת מחכה לכם מעבר לטלפון הבא –

הערכת נכות

מאמרים אחרונים

©כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה לרבות הטקסטים, התיאורים, הקבצים הגרפיים, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לד"ר אמיר אורון בלבד. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, למכור, לשדר, לפרסם, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר, כולל מוצרים, תמונות, גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל דבר אחר המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש ע''י ד"ר אמיר אורון .

× ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎שלחו לנו הודעה בוואטסאפ ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎