פגיעות ציפורניים

ניתוח לתיקון של פגיעה בציפורן, תיקון עיוות בציפורן או תיקון של ציפורן מפוצלת הוא ניתוח שדורש סבלנות. תיקון של ציפורן פגועה דורש מיומנות והבנה של הדרך בה הציפורן צומחת ואיך היא מחליקה בתנועת צמיחתה על פני מיטת הציפורן.
אורתופד מנתח כף יד טוב יידע לטפל בעיוות הציפורן לפי מקורו. מומלץ לתזמן את ההתערבות נכון. כאשר מדובר בחבלה טרייה קרי חבלה חדשה אז כדאי לבצע ניתוח בהקדם. אורתופד כף יד טוב ידע להעריך מתי מומלץ להשאיר את הציפורן ככיסוי ביולוגי שיאפשר ויסייע להחלמה ומתי הציפורן רק תפריע להחלמה מהניתוח. מנתח כף יד טוב יידע מתי מומלץ לבצע ניתוח לניקוז שטף הגם בציפורן שגורם לכאב מאוד ניכר. כמו כן אורתופד מנתח כף יד טוב יידע לטפל בפגיעה בציפורן עם כיסוי של אנטיביוטיקה מתאימה. מצוין גם להחליט מתי לעשות ניתוח עם טכניקות מיקרוכירורגיה לצורך תיקון של מיטת הציפורן. התיקון בניתוח של מיטת הציפורן עם תפרים נמסים מאפשר ריפוי טוב של הפגיעה בציפורן וצמיחה חלקה של הציפורן בהמשך. עיוות בציפורן יכול לנבוע מפגיעה באזור הצמיחה של הציפורן או במיטה שלה. ניתוח בציפורן הוא אתגר למנתח כף יד ומנתח כף יד טוב יקפיד להסביר למטופל שייקח זמן רב עד שתתקבל התוצאה הרצויה. עיוות בציפורן יכול לנבוע גם מ ציסטה או גנגליון באזור צמיחת הציפורן וכן יכול להיגרם בעקבות גידול באזור הציפורן. במקרים מעין אלו ניתוח בציפורן אותו יבצע מנתח כף יד מומחה יכלול בידוד בטכניקות מיקרוכירורגיה של הגידול או הציסטה ורק אחרי כשישה חודשים יבוא לידי ביטוי האפקט של הורדת הלחץ מאזור הצמיחה של הציפורן.
כדאי לזכור ש ציפורניים מאפשרות שיפור של יכולת התחושה באצבעות ולכן תיקון של ציפורן איננו אסתטי גרידא אלא יש לציפורן תפקיד כ״משטח נגד״ בעת חישה עם האצבעות.
אורתופד מנתח כף יד יבין את המשמעויות של תהליכים שונים סביב הציפורן ובסופו של יום יידע להבהיר מה הן תוצאות הניתוח הצפויות ומהו פרק הזמן הצפוי עד שיבואו לידי ביטוי.
אם נפצעתם בציפורן או באזור סמוך לה, אם יש לכם צורך בניתוח שמערב את הציפורן ואתם זקוקים למנתח כף יד, מצוין יהיה אם תתקשר אלינו…
הצוות שלנו עומד לרשותכם.

ציפורן שנפגעה או נהרסה עקב פציעה, חבלה או תאונה יכולה להוות סיבה לניתוח תיקון ציפורן. בתמונה ניתן לראות ציפורן פגועה אשר למעשה מחייבת שירימו את הציפורן וינקו את מיטת הציפורן כדי שהצמיחה של הציפורן תהיה תקינה. ניתוח לתיקון הציפורן הוא ניתוח שד״ר אמיר אורון מנתח כף יד ומיקרוכירורג מבצע תחת הרדמה מקומית לאצבע בחדר ניתוח.

פגיעת ציפורן מודגמת אחרי חבלה

מאמרים אחרונים

©כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה לרבות הטקסטים, התיאורים, הקבצים הגרפיים, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לד"ר אמיר אורון בלבד. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, למכור, לשדר, לפרסם, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר, כולל מוצרים, תמונות, גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל דבר אחר המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש ע''י ד"ר אמיר אורון .

× ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎שלחו לנו הודעה בוואטסאפ ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎