הוצאת גידול מהיד

ניתוח להרחקה של גידול מהיד הוא ניתוח מורכב שדורש מיומנות כירורגית גבוהה. המורכבות של כריתת גידול מהיד היא רבה – השמירה על העצבים, כלי הדם והרקמות שבסמוך לאתר הגידול היא חשובה מאוד. המיומנות כמנתח מיקרוכירורג שצברתי משך השנים היא קריטית ליכולת לבודד את הרקמות השונות מהגידול עצמו ולוודא שמיטת הגידול נקייה לאחר כריתת הגידול. הגידולים בכף היד הם שונים ורבים אך בדרך כלל הם שפירים. חלק מהגידולים בכף היד נחשבים לגידולים אשר להם נטיה לחזור כדוגמת הGiant CellTumor מי שנקרא בעברית גידול התאים הגדולים. זהו אחד הגידולים הנפוצים בכף היד אם לא הנפיץ ביותר והוא נוטה להיות אגרסיבי באזור בו הוא נמצא או באנגלית Locally Aggressive קרי מצב בו הגידול נוטה לחזור ולהופיע במיטת הגידול. הניתוח לכריתת גידול זה בכף היד דורש מיומנות גבוהה והכרה מצוינת של האנטומיה הסמוכה לגידול. יתרה מכך, מנתח כף יד טוב יידע להעריך את המיקום של הגידול ויזכור גם שמקור הגידול הוא בגידי כף היד והרקמות הסובבות אותם. כך, ניתן להעריך את המיקום היחסי של הגידול לעומת הרקמות הסמוכות לו וגם לאתר רקמות כמו כלי דם ועצבים שהגידול דחק או שהוא מקיף.
הגידול בכף היד יכול להופיע מסיבות לא ידועות או בשל סיבה של חשיפה לקרינה או מסיבות אחרות.
לעיתים קרובות, קיימת בליטה בכף היד שאיננה גידול אך מתנהגת בצורה דומה. לדוגמא, ציסטה בכף היד אשר יכולה להיות גנגליון או לחילופין ציסטה אפידרמואידית. ציסטה אפידרמואידית היא ממצא שיכול להיווצר בעקבות חדירה של קוץ או גוף זר ליד או למשל שנים לאחר חתך או אפילו דקירה ביד.
הציסטה ה אפידרמואידית מאפשרת למעשה לרקמת עור שחדרה מתחת לשכבת העור – הדרמיס ומאפשרת לעור להשיל את תאיו המתים אל תוך חלל סגור ולמעשה מתאפיינת במהלך של התרחבות של הציסטה ככל שמהלך המחלה מתקדם.
גידול נוסף שנמצא ביד ויכול ללחוץ על מבנים סמוכים ביד כמו עצבים וכלי דם הוא גידול מסוג ליפומה. ליפומה הוא גידול שומני בבסיסו. ליפומה היא גידול שהוא רך, בדרך כלל מעט בולט ולעיתים מפריע או מציק. הנטיה שלי היא להרחיק את הגידול מסוג ליפומה בניתוח. מעבר לעובדה שמדובר בגידול שפיר שניתן בדרך כלל להרחיקו באופן מלא וניתוח כריתת ליפומה הוא ניתוח עם אחוזי הצלחה גבוהים שניתן לבצע דרך חתך קטן הרחקת הממצא תמנע את המעבר או ההתמרה של הגידול לממצא בעייתי. שינוי של ליפומה לליפוסרקומה הוא מאוד נדיר בגידול ליפומה קטן אך קורה לעיתים קרובות יותר כאשר הגידול מסוג זה הוא גדול.
ניתוח ליפומה נעשה לאחר ביצוע הדמיה. ההדמיה הבסיסית היא בדיקת אולטראסאונד אשר תגדיר את מיקום הגידול וגודלו ולעיתים יש צורך גם בבדיקת Mri. ההבנה של מיקום הגידול מסוג ליפומה והיכולת לבחור את המיקום הנכון של החתך כדי להוציא את הגידול בלי פגיעה בעצבים או כלי דם חשובים היא חשובה מאוד. כירורג כף יד טוב ידע למצוא את הגישה הניתוחית הנכונה וידע לבודד את הגידול במלואו.
אני עומד לרשותכם בכל ניתוח להרחקה של גידול מהגפה העליונה ובתוך כך ליפומה, גידולים ממקור של גידים, גידולים ממקור עצבי כמו שוונומה או גלומוס, גידולי עצמות כדוגמת אוסטיאוכונדרומה וכיוצא באלו. כמו כן ניתן לפנות למרפאתי לצורך ניתוח להוצאת גוף זר באופן פרטי.
 
צוות המרפאה ואנוכי ממתינים לכם .

הוצאת גידול מהיד

מאמרים אחרונים

©כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה לרבות הטקסטים, התיאורים, הקבצים הגרפיים, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לד"ר אמיר אורון בלבד. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, למכור, לשדר, לפרסם, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר, כולל מוצרים, תמונות, גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל דבר אחר המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש ע''י ד"ר אמיר אורון .

× ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎שלחו לנו הודעה בוואטסאפ ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎