מחלת דופיטרן

ניתוח לצורך מחלת דופיטרן הוא ניתוח מורכב. ניתוח מחלת דופיטרן בכף היד דורש מנתח כף יד מצוין עם יכולת כמיקרוכירורג. יש לציין שמחלת דופוטרן היא מחלה מורכבת שדורשת התייחסות נכונה. במהלך התמחותי בארצות הברית במכון קליינרט הייתי בין הראשונים בעולם שהזריקו לכף היד לצורך טיפול במחלת דופיטרן. כיום אני מבצע הזרקות לכף היד תחת הנחיית אולטרסאונד וכן ממליץ על ניתוחים לצורך תיקון דופיטרן במקרים מסוימים. לעיתים העיבוי הרקמתי של מחלת דופיטרן מכאיב או מגביל את תנועות היד והזריקה לא תפתור את הבעיה כל צרכה.
כך, כדי להפריד את הרקמה הנגועה מהרקמה הבריאה צריך מנתח כף יד עם ידע ויכולת לבצע ניתוח מיקרוכירורגי ולהפריד את הרקמה החולה והפגיעה מהרקמה הבריאה. צריך להגן על כלי הדם והעצבים ביד ולעשות הפרדה עדינה ומדויקת של הרקמה. זכיתי לנתח את אחד מה כירורגים של היד המובילים בישראל אשר סבל ממחלת דופיטרן עם שובי מה השתלמות בארצות הברית עם תוצאה מצוינת. הניתוח כשלעצמו מאתגר וכך לאחריו גם השיקום וההפעלה של היד . בדרך כלל לוקח כשבועיים עד שחוזרים לתפקוד מלא עם היד.
 
לניתוח בשל מחלת דופיטרן – אנו עומדים לרשותכם
 
אני מפנה אותכם לסקירה אודות מחלת דופיטרן אשר פרסמנו בעיתון ״הרפואה״.

זהו סרטון המתאר הזרקה של קסיאפקס או סיאפקס אל אזור של מחלת דופיטרן בזרת של מטופל. כאן רואים יישור של אצבע כטיפול מחליף ניתוח.

בתמונה ניתן לראות מחלת דופיטרן באצבע הרביעית בכף היד השמאלית של אישה. מחלת דופיטרן מערבת את הפאציה או הרקמה שמתחת לעור ויוצרת את הבליטה שרואים בבסיס האצבע בכף היד. הרקמה היא נוקשה ויכולה גם להכאיב. במחלת דופיטרן עיקר הבעיה היא ההגבלה בתנועה. אפשר לעשות זריקות קסיאפקס לצורך טיפול במחלת דופיטרן וניתן גם לעשות ניתוח לטיפול במחלת דופיטרן. הניתוח במחלת דופיטרן הוא מורכב מאוד ומצריך מיומנויות של מיקרוכירורגיה. מנתח כף יד טוב יצליח להוציא את הרקמה בלי לפגוע בעצבים ובכלי הדם הסמוכים. מנתח כף יד הכי טוב יהיה זה שיידע להרחיק את הרקמה של מחלת דופיטרן תוך שמירה על שלמות העור.

צילום של יד עם דופיטרן

מאמרים אחרונים

©כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה לרבות הטקסטים, התיאורים, הקבצים הגרפיים, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לד"ר אמיר אורון בלבד. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, למכור, לשדר, לפרסם, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר, כולל מוצרים, תמונות, גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל דבר אחר המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש ע''י ד"ר אמיר אורון .

× ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎שלחו לנו הודעה בוואטסאפ ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎