מחלת דופוטרן

ניתוח לצורך מחלת דופיטרן הוא ניתוח מורכב. ניתוח מחלת דופיטרן בכף היד דורש מנתח כף יד מצוין עם יכולת כמיקרוכירורג. יש לציין שמחלת דופוטרן היא מחלה מורכבת שדורשת התייחסות נכונה. במהלך התמחותי בארצות הברית במכון קליינרט הייתי בין הראשונים בעולם שהזריקו לכף היד לצורך טיפול במחלת דופיטרן. כיום אני מבצע הזרקות לכף היד תחת הנחיית אולטרסאונד וכן ממליץ על ניתוחים לצורך תיקון דופיטרן במקרים מסוימים. לעיתים העיבוי הרקמתי של מחלת דופיטרן מכאיב או מגביל את תנועות היד והזריקה לא תפתור את הבעיה כל צרכה.
כך, כדי להפריד את הרקמה הנגועה מהרקמה הבריאה צריך מנתח כף יד עם ידע ויכולת לבצע ניתוח מיקרוכירורגי ולהפריד את הרקמה החולה והפגיעה מהרקמה הבריאה. צריך להגן על כלי הדם והעצבים ביד ולעשות הפרדה עדינה ומדויקת של הרקמה. זכיתי לנתח את אחד מה כירורגים של היד המובילים בישראל אשר סבל ממחלת דופיטרן עם שובי מה השתלמות בארצות הברית עם תוצאה מצוינת. הניתוח כשלעצמו מאתגר וכך לאחריו גם השיקום וההפעלה של היד . בדרך כלל לוקח כשבועיים עד שחוזרים לתפקוד מלא עם היד.
 
לניתוח בשל מחלת דופיטרן – אנו עומדים לרשותכם
 
אני מפנה אותכם לסקירה אודות מחלת דופיטרן אשר פרסמנו בעיתון ״הרפואה״.

מחלת דופוטרן

מאמרים אחרונים

©כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה לרבות הטקסטים, התיאורים, הקבצים הגרפיים, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לד"ר אמיר אורון בלבד. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, למכור, לשדר, לפרסם, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר, כולל מוצרים, תמונות, גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל דבר אחר המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש ע''י ד"ר אמיר אורון .

he_ILעִבְרִית
en_USEnglish he_ILעִבְרִית