שבר באצבע

שבר באצבע הוא אירוע שכיח למדי. האצבעות משמשות אותנו לאחיזה ולכל פעילות יומיומית שאנו מכירים. מטרת הטיפול בשבר באצבע היא להשיב למטופל את התפקוד של האצבע ולמנוע רכיבה של האצבעות אחת על השנייה. יתרה מכך, הבחירה של איזה סוג ניתוח כדאי לעשות במקרה זה של השבר כמו גם האם צריך בכלל ניתוח כדאי שתיעשה בידי מומחה ותוך התייעצות עם המטופל. ככלל, אני נוטה להמליץ להימנע מניתוחים במידת האפשר וכמו כל מנתח טוב מנסה לצייר למטופלים את היתרונות והחסרונות של על בחירה.
 
אצבע פטיש
 
אצבע פטיש או מאלט או בלעז mallet finger טומנת בחובה נכות לפי סעיף 45 לקובץ התקנות של הביטוח הלאומי. פציעה שאירעה במסגרת עבודה ואף פציעה שאירעה במסגרת פעילות ספורט ייתכן ויזכו את הנפגעים בנכות ופיצוי כספי. לצורך התיקון של אצבע פטיש או אצבע מאלט או אצבע מקבת כפי שהיא נקראת במאמר אותו פרסמנו בעיתון הרפואה אני מבצע ניתוח ייחודי אשר במהלכו אני מקבע את השבר תוך נעילה שלו ושל תילי המתכת שמטפלים בשבר. כך, מתקבל חיבור מהיר יותר של הפרגמנט ים או חלקי השבר וההחלמה מהירה יותר. יתרה מכך, כאשר מסתיימת ההחלמה נשלפים הקיבועים המתכתיים בלא צורך להשאיר בתוך הגוף חלקי מתכת וכך גם הכאבים בעקבות השבר עם חילופי עונות ובחשיפה לקור קטנים יותר. במרבית המקרים אפשר לטפל באצבע פטיש או אצבע מלט באופן שמגני. כאשר יש שבר בקצה האצבע בבסיס הגליל המרוחק שמערב חלק משמעותי של המפרק יש מקום להתערבות וניתוח כדי לייצב את השבר וכיוון שהגיד המיישר והגידים המכופפים פועלים על אזור השבר על כל המשתמע מכך.

שבר באצבע

מאמרים אחרונים

©כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה לרבות הטקסטים, התיאורים, הקבצים הגרפיים, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לד"ר אמיר אורון בלבד. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, למכור, לשדר, לפרסם, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר, כולל מוצרים, תמונות, גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל דבר אחר המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש ע''י ד"ר אמיר אורון .

he_ILעִבְרִית
en_USEnglish he_ILעִבְרִית