שחרור דה קרוון

מחלת דהקרוון או דלקת הגידים על שם דה קרוון היא מחלה או תופעה מאוד מכאיבה ומאוד מפריעה. בדלקת הגידים על שם דה קרוון יש דלקת באזור הבסיס של האגודל . המחלה אינה מצב של דלקת פשוטה לשמה אלא הינה מצב של דלקת רסטריקטיבית (דלקת שסוגרת ולוחצת על הגידים). זאת הסיבה שהדלקת של הגידים כל כך כואבת באגודל. מעשית זוהי גם הסיבה שאני תומך בביצוע ניתוח לשחרור הגידים מהמעטפת הלוחצת. התופעה של דה קרוון קשורה בשינויים הורמונליים ולכן נפוצה סביב הריון ולידה וסביב שינויים הורמונליים בגיל המבוגר. בגברים ובמקרים אחרים הופעה של דלקת גידים על שם דה קרוון יכולה להיות קשורה בחשיפה תעסוקתית כמחלת מקצוע או בשל טיפול בילדים וביצוע תנועות אקסצנטריות של האגודל.
הטיפול המועדף במקרים רבים של דלקת גידים על שם דה קרוון הוא התערבות כירורגית או ניתוח בשמה המקובל יותר. הניתוח בדלקת גידים על שם דה קרוון הוא ניתוח עם תוצאות מצוינות והחלמה מאוד קצרה כאשר הוא מבוצע נכון. הסיכון העיקרי בניתוח לשחרור דלקת גידים על שם דה קרוון הוא גירוי או צלקת או פגיעה בענפים השטחיים של העצב הרדיאלי (Superficial Radial Nerve) וכאשר קורה מצב כזה הניתוח הפשוט לכאורה הזה יכול להסתיים בכאבים כרוניים ומתמשכים.
לעומת זאת ניתוח מוצלח לדלקת גידים על שם דהקרוון או דלקת גידי האגודל יוביל להחלמה מלאה, לתנועות חופשיות ולירידה כמעט מידית בכאבים. המעטפת של הגידים בבסיס האגודל עוברת תהליך של עיבוי במהלך היווצרות מחלת המעטפת של הגידים וכך למעשה הגידים נלחצים ועוברים תהליך גובר של לכידה ודלקת.
הניתוח עצמו יכול להיעשות בהרדמה מקומית אך אני בדרך כלל ממליץ על הרדמה מקומית תוך סדציה הקרויה גם טשטוש. כך, אין כאבים בכלל כחלק מהניתוח וההתאוששות מאוד קצרה. אני עושה שימוש בתפרים נמסים תוך ביצוע חתך אורכי שמגן על הסיבים הרגישים של העצב הרדיאלי. התוצאות של ניתוח לדלקת גידים על שם דה קארוון הן מצוינות. ההקלה היא מהירה והחזרה לתפקוד מלא מהירה גם כן.
ככלל, ניתוח לשחרור של דלקת גידים על שם דקרוון הוא ניתוח בטוח מאוד ובידיים אמונות חוזרים החיים לאחריו מהר מאוד לנורמה. החבישה מלווה את המנותח או מנותחת למשך כיומיים עד שלושה ולאחר מכן מחליפים את התחבושת לחבישת בול או פלסטר קטן. מיד לאחר הניתוח אני ממליץ לשמור על יד מורמת ולהניע את האצבעות. אפשר תוך יום יומיים לעשות שימוש ביד, להחזיק עט או לעבוד על המחשב או לעשות פעילויות בסיסיות של חיי יום יום.
התפרים הם תפרים נמסים בדרך כלל וניתן להשאיר אותם בעור או לחילופין להוציא את התפרים כ12 יום מהניתוח . החתך הוא בדרך כלל בן כ10 מילימטר והוא מחלים בלי קושי.
אם את (בעיקר) או אתה סובלים מתסמונת דלקת הגידים על שם דה קרוון או דקרוון אני ממליץ לכם לקבוע תור במרפאתי.
 
הסבל שמלווה את דלקת הגידים על שם דהקרוון הוא ניכר. הרגישות היא משמעותית וכן ההקלה לאחר ניתוח היא גדולה.
 
אנחנו מחכים לכם פנו לצוות המרפאה ונהיה כאן בשבילכם.
 
יש כאלו שקוראים לתופעה זאת דלקת גידים, דלקת אגודל, דיקרוון, דקרוון, דלקת מעטפת, מעטפת לוחצת על גידים וכיו״ב.

שחרור דה קרוון

מאמרים אחרונים

©כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה לרבות הטקסטים, התיאורים, הקבצים הגרפיים, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לד"ר אמיר אורון בלבד. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, למכור, לשדר, לפרסם, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר, כולל מוצרים, תמונות, גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל דבר אחר המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש ע''י ד"ר אמיר אורון .

× ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎שלחו לנו הודעה בוואטסאפ ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎