גבס קל

הגבס הראשון הונח ככל הנראה בידי היפוקרטס ביון העתיקה. כבר מהגבס הראשון שהונח הבינו הרופאים כי קיימת חשיבות רבה להנחה נכונה של הגבס ולקיבוע של שברים בגבס. הגבס משמש למעשה כאמצעי לקיבוע השבר ומאפשר לגוף לתקן את השבר בתהליך המורכב מארבעה שלבים: המטומה, קאלוס רך, קאלוס קשה ולבסוף תהליך של רמודלינג.

 השימוש בגבס קל ורחיץ החל לפני כעשור והופך לפופולרי מאוד – בקרב הציבור בשל נוחות התפעול של הגבס – אפשר להתקלח ללא קושי, אפשר ללכת לים או לבריכה ואפשר ואף רצוי להפעיל את היד או הרגל. בהחלטה על איזה סוג גבס קל הוא הטוב ביותר עבור השבר שלפני יש מרכיבים ושיקולים רבים ובהם האם סוג השבר המסוים הזה מתאים לקיבוע בגבס – האם השבר הוא במיקום בעל אספקת דם טובה שתאפשר לי לקבל החלטה מושכלת על קיצור תקופת השימוש בגבס או לחילופין להאריך אותה.

 ככלל, תשובת בית הספר לשאלה מהו משך הזמן לאיחוי של שבר הינה 6 שבועות – אך לכך יש וריאנטים שונים שתלוים במטופל, במיקום ואופי השבר וכמובן גם בטיב הטיפול שהמטופל קיבל. חוסר חיבור של שבר הוא סיבוך נדיר באופן יחסי אך יכול להופיע לעיתים בשל קיבוע לא נכון או לא מספק.

במרפאתי אני עושה שימוש בכל סוגי הגבס הקל שקיימים בישראל – 

– הגבס של חברת 3M הוא גבס מעולה אשר מיועד למפרקים בעייתיים ולקיבועים בילדים קטנים. 

– הגבס של חברת MAGICAST – הקרוי גם גבס הקסם הוא אמצעי מצוין לקיבוע של שברים סטנדרטיים בעיקר והתפעול שלו מאוד נוח. 

– הגבס של חברת NEAL הוא גבס מעולה ומשמש בעיקר לשברים הדורשים קיבוע ממוקד ודינמי. 

אני מקפיד על זמינות גבוהה, קשר רציף עם המטופלים ומאמין בחשיבות הטיפול האיכותי והנכון ביותר בכל שבר ושבר. פרסמנו לפני מספר שנים את המחקר המקיף ביותר שבוצע בישראל בנושא שברים יחד עם פרופ' תמר ברוש מאוניברסיטת תל-אביב. 

 

אם אתם זקוקים לגבס – ומעונינים בגבס פלסטי קל – מרפאתי היא הכתובת. צלצלו- או שלחו לי הודעה. 

 

חשוב לדעת:

לפני טיסה עם גבס מומלץ להצטייד במכתב מרופא אורתופד המגדיר אתכם כ" FIT TO FLY " ראוי וכשיר לטיסה – בחלק מחברות התעופה ידרשו מכם לספק טופס יעודי של איגוד חברות התעופה.

הסבר והדגמה איך מניחים גבס קל

לקביעת תור למרפאה והשארת פרטים

זקוקים לחוות דעת, יעווץ או תור דחוף? אני זמין בהשארת פרטים

שבר של עצם הסירה הוא שבר שיכול להחלים גם בלי ניתוח. כשיש חוסר חיבור של שבר סקפואיד או שבר עצם סירה צריך ניתוח. לכן, גבס קל איכותי ונכון הוא חשוב כדי למנוע חוסר חיבור של עצם הסירה או נמק של עצם סקפואיד. ניתוח סקפואיד או ניתוח עצם סירה הם מאתגרים ודורשים מנתח כף יד מצוין כדי למנוע חוסר חיבור או שבר עצם סקפואיד לא מתחבר או מחלים.

גבס קל לשבר בסיס אגודל

גבס פלסטי ליד גבס רגיל וכבד כפי שבוצע במרפאה של ד״ר אמיר אורון אורתופד מומחה מנתח. טיפול בשבר עם גבס נכון הוא חשוב. מחיר התעלמות מהצורך בגבס קל נכון ואיכותי עלול להיות יקר. מחיר הגבס הוא לא מה שחשוב אלא שהגבס יהיה מתאים לטיפול בשבר של העצם. גבס קל עושים באהבה או לא עושים בכלל...

תמונה של גבס קל לעומת רגיל

מאמרים אחרונים

©כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה לרבות הטקסטים, התיאורים, הקבצים הגרפיים, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לד"ר אמיר אורון בלבד. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, למכור, לשדר, לפרסם, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר, כולל מוצרים, תמונות, גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל דבר אחר המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש ע''י ד"ר אמיר אורון .

× ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎שלחו לנו הודעה בוואטסאפ ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎