זריקות לשרירים

פציעה של שריר או מתיחה של שריר יכולה להיות קרע של השריר או פגיעה באזור החיבור של השריר אל הגיד או העצם. השריר עלול להיפגע בשל פעילות חריגה כמו עומס לא מבוקר, מתיחה או עבודה מול כוח חריג או בשל תנאי עבודה לא מבוקרים. כאב בשוק או ביד בעקבות תנועה אשר נלווה אליהם קול של ״פופ״ או תחושה של ״מכה״ יד לברר בבדיקת רופא. ככלל, כאב בשריר שלא חולף או לפחות משתפר מאוד תוך יממה יש מדום לברר ולבדוק על ידי רופא.
קרע של שריר יכול להיות מלא או חלקי. במרבית המקרים הקרע של השריר מלווה בדימום (הדימום מוביל ליצירה של המטומה או שטף דם). הדם החופשי ברקמת השריר מוביל לכאב ולגירוי של קצות העצבים ברקמות הסמוכות .
 
מה היינו מצפים למצוא בפגיעה – מתיחה או קרע של שריר?
– נפיחות מקומית באזור הקרע או המתיחה
רגישות ממוקמת למישוש שיתכן שתלווה באודם,
כאב בכל הפעלה. של השרירים או בהנעה של הגפה.
יכולה להופיע חולשה וייתכן מצב של חוסר יכולת להניע את המפרק הסמוך.
הטיפול בקרע של שריר הנו שמרני בדרך כלל ומתמקד בעקרונות הטיפול לפי ראשי התיבות של RICE
Rest, Ice Compress and Elevation
או בעברית מנוחה, קומפרסים קר והרמה של הגפה.
במקרים בהם יש קושי בהתניידות, כאב חריג, חוסר יכולת להניע את המפרק הסמוך וכן חום מקומי ניכר כדאי וצריך לפנות לאבחון וטיפול רפואי.
 
לעיתים, יש צורך בהתערבות ניתוחית או מומלץ לבצע הזרקה מקומית של אורטוקין או PRP.
 
צוות המרפאה וד״ר אמיר אורון עומדים לרשותכם בכל שאלה הנוגעת לפגיעות בשריר – קרע, חתך של שריר, חבלה או מכה או שטף דם בשריר וכיו״ב

זריקות לשרירים

מאמרים אחרונים

©כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה לרבות הטקסטים, התיאורים, הקבצים הגרפיים, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לד"ר אמיר אורון בלבד. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, למכור, לשדר, לפרסם, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר, כולל מוצרים, תמונות, גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל דבר אחר המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש ע''י ד"ר אמיר אורון .

× ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎שלחו לנו הודעה בוואטסאפ ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎