זיהום ביד

זיהום ביד יכול להיות מסוגים שונים – הזיהום יכול להיגרם מחתך פשוט, מנשיכה או אכילה של ציפורניים או מדקירה מעצם מזוהם או אפילו מנשיכה.
 
זיהום ביד יכול להיות מסוכן ולהתקדם לזיהום בדם ולמצב של אלח דם (ספסיס). מצב שבו יש קושי להזיז את האצבעות, נפיחות גוברת, חום מקומי, אודם או ממש מוגלה הוא מצב קליני שדורש בדיקת רופא.
ניתוח לשחרור של לחץ של מוגלה מתוך היד או מוגלה בסמוך לציפורן יקל כמעט מיידית על הכאבים העזים ובהמשך יוביל להטבה כוללת במצב ושילוב של ניתוח עם אנטיביוטיקה עם אמבטיות יוביל בשאיפה להקלה המקווה.
 
אם יש לכם זיהום ביד
פנו למרפאתי ונוכל לעזור לכם

כאן מודגם זיהום קטן בסמוך לציפורן שיכול להיגרם גם מאכילת ציפורניים. זיהום בציפורן יכול לגרום לפרוניכיה ואפילו לזיהום בעצם עצמה שנקרא אוסטיאומיליטיס.

תמונת זיהום ליד הציפורן פרוניכיה

מאמרים אחרונים

©כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה לרבות הטקסטים, התיאורים, הקבצים הגרפיים, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לד"ר אמיר אורון בלבד. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, למכור, לשדר, לפרסם, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר, כולל מוצרים, תמונות, גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל דבר אחר המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש ע''י ד"ר אמיר אורון .

× ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎שלחו לנו הודעה בוואטסאפ ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎