שחרור אגודל הדק

כשהאגודל כואב או יש קפיצה של האגודל או אגודל נתקע או מה שנקרא מקצועית אגודל הדק יש לכך פיתרון מהיר, קל וטוב. הפיתרון הוא לשחרר את הגלגלת שגורמת לגיד האגודל להיתקע. למעשה אגודל הדק הוא גיד אגודל תקוע שמפריע לאגודל לזוז. האגודל שנתקע או עושה קפיצה או קופץ במהלך התנועה הוא אגודל מאוד כואב בדרך כלל. אגודל הדק או אגודל נתקע הוא מצב קליני שמלווה בהגבלה בתנועה של האגודל וניתן לטיפול במבחר שיטות. יש שיעשו טיפול שמרני בדמות טיפול הפיזיותרפיה או ריפוי בעיסוק. יש אפשרות לתת זריקה לאזור הכואב של אגודל ההדק. הזריקה בדרך כלל תכיל קורטיזון במשולב עם לידוקאין ויש סיכון קל לפגיעה בגיד האגודל במהלך הזריקה. הפיתרון. הטוב ביותר ויש כאלו שיגידו שהוא הפיתרון הכי טוב לאגודל הדק הוא ניתוח קצר. הניתוח לשחרור אגודל הדק יכול להיעשות תחת הרדמה מקומית בלבד ( אני עושה הרדמה בצורה מאוד עדינה תוך כיפוף של האגודל וכך אני מגדיל את החלל אליו ניתן להזריק ומפחית את הכאב והלחץ בהזרקה בטכניקה זאת). לחילופין אפשר לעשות את ההזרקה והניתוח תחת טשטוש -שזהו מצב דומה להרדמה אך מעשית הסיכון בו הוא מופחת מזה של הרדמה כללית וההתאוששות ממנו קצרה.
במהלך הניתוח מבוצע חתך רוחבי בן מספר מילימטרים בבסיס האגודל והמנתח חושף את הגלגלת הראשונה שבבסיס אגודל ההדק. המנתח שומר על כלי הדם והעצבים בצידי האגודל והשדה הניתוחי. מבוצע חתך של הגלגלת בבסיס האגודל והגיד שהיה תפוס ולחוץ והאגודל שנתקע קודם משוחרר.
העור נתפר מעל הגלגלת שגורמת לאגודל ההדק ושעכשיו נחתכה וכך למעשה מושגת תנועה חופשית של האגודל.
ההחלמה מניתוח אגודל הדק היא מצוינת. בדרך כלל יש תפר אחד או שניים בבסיס האגודל והשימוש ביד הוא מלא וללא קושי. אחרי הניתוח מזיזים את היד והאגודל מיד ותוך כדי כך חוזרים לפעילות מלאה. הניתוח של אגודל הדק או אגודל נתקע או אגודל קופץ או אגודל מכאיב הוא ניתוח עם שיעור הצלחה מאוד גבוה (מעל 95 אחוז הצלחה) כך שאין סיבה לסבול.
 
אתם מוזמנים לפנות לצוות מרפאתנו לצורך קביעת תור.
 
אנחנו כאן לרשותכם
 
מספר דברים שכדאי לדעת אודות ההחלמה מניתוח אגודל הדק או אגודל קופץ או אגודל נתקע
הניתוח אורך מספר דקות בלבד
ההרדמה היא מקומית בלבד ונעשית בטכניקה שמונעת כאב
במידה ועדיין יש חשש ניתן לעשות טשטוש קל (סדציה – המקנה תחושה של ריחוף או רשימות קלה וכך לא מרגישים כלום)
החלמה מלאה לוקחת כ10 ימים אז מורידים את התפרים
שימוש מלא אפשר לעשות ביד כבר למחרת הניתוח (עבודה על מחשב, אכילה עם היד, פעולות יום יומיות) אבל לא ניתן להרטיב את היד באופן מלא
את החבישה הראשונית מורידים לאחר כיומיים וממירים לפלסטר פשוט
אחוזי ההצלחה הם מעל 99 אחוז
זהו אחד הניתוחים המוצלחים ביותר שאני יודע לבצע ונכון לכתיבת שורות אלו מעולם לא נאלצתי לבצע תיקון של ניתוח שכזה
ההקלה בכאב היא כמעט מיידית והחזרה של התנועה גם כן
הסיכון העיקרי הוא פגיעה בעצבים המוליכים אל כרית אצבע האגודל אך בניתוח שמבוצע בצורה מיקרוכירורגית תוך שימוש במערכת אופטית עם תאורה כפי שאני עודה בניתוחים דלי הסבירות לפגיעה כזאת היא נמוכה.
הניתוח מבוצע במסגרת של אשפוז יום – מגיעים לחדר הניתוח, עוברים ניתוח קצרצר והולכים הביתה תוך זמן קצר
ההרדמה משפיעה בדרך כלל לכשמונה שעות
וההחלמה היא מאוד קצרה
אם אתם סובלים מאגודל הדק
צוות המרפאה שלנו לרשותכם…
 
כשאצבע האגודל קופצת אין סיבה אמיתית לסבול. אצבע אגודל קופצת היא מחלה קלה לטיפול וניתוח לשחרור אצבע אגודל קופצת הוא הפיתרון המהיר והקל ביותר לטיפול זה.
 
בלועזית נקרא אגודל ההדק אגודל טריגר כאשר לקפיצה קוראים טריגרינג. מעשית אגודל טריגר הוא אותו שם כמו אגודל הדק וחלק מהרופאים מכנים כאגודל טריגר את אגודל ההדק. התופעה הקלינית זהה והשם טריגר הוא בשל התופעה של הקפיצה כמו הדק או ״טריגר״ בלעז.

ניתוח שחרור אגודל הדק - במקום כאב באגודל שנובע מגיד שנתפש או עיבוי של גלגלת או גיד עכשיו אחרי ניתוח שחרור אגודל הדק הכל מצוין והכאב חלף עבר. ניתוח שחרור אגודל הדק הוא ניתוח קצר שמאפשר שימוש מלא ביד עוד באותו יום ועם אחוזי הצלחה גבוהים מאוד מאוד.

מאמרים אחרונים

©כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה לרבות הטקסטים, התיאורים, הקבצים הגרפיים, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לד"ר אמיר אורון בלבד. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, למכור, לשדר, לפרסם, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר, כולל מוצרים, תמונות, גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל דבר אחר המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש ע''י ד"ר אמיר אורון .

× ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎שלחו לנו הודעה בוואטסאפ ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎