אגודל הדק

אגודל הדק או אגודל קופץ או אגודל נתקע הוא תופעה מכאיבה. כאשר האגודל מכאיב וקשה להזיז את האגודל אז מדובר בסבירות גבוהה באגודל הדק. אגודל שנתקע במהלך הנעתו או שקופץ מהווה בעיה תפקודית קשה. הטיפול באגודל הדק בניתוח הוא ניתוח מהפשוטים והמוצלחים שאני עושה.
 
אגודל הדק הוא אגודל כואב ואגודל מכאיב וכל תנועה של האגודל גורמת לכאבים. הסבל של מי שסובלים מאגודל הדק או אגודל קופץ הוא מאוד ניכר. אגודל שנתקע בלי לזוז מהווה אינדיקציה מוחלטת לניתוח. אגודל נתקע ומשתחרר מהווה אינדיקציה יחסית לביצוע ניתוח.
 
הניתוח לשחרור של אגודל הדק יכול להיעשות תחת הרדמה מקומית או בשילוב של הרדמה מקומית וסדציה (טשטוש או סדציה משמעם עמעום של התחושות לפרק זמן מוגדר כך שהמטופל נושם בכוחות עצמו אך איננו חש את הסובב אותו). הניתוח אורך מספר דקות ולאחר הניתוח, עוד באותו יום, יכולים המטופלים ללכת הביתה.
ההחלמה היא קצרה – תפרים מורחקים אחרי כ12-14 ימים ועד אז אמור המטופל שעבר שחרור אגודל הדק לחזור לתפקוד מלא.
 
מעשית, מיד אחרי ניתוח שחרור אגודל הדק אפשר להשתמש ביד לצורך הקלדה או אחיזה. להיפך, אני ממליץ על הפעלה של היד מיד אחרי הניתוח .
לצורך כך, הוראות לאחר ניתוח שחרור של אצבע או אגודל הדק הן לשמור על יד מורמת, לכופף וליישר את האצבעות כולן במלוא טווח התנועה. ולהקפיד שלא להרטיב את החבישה לאחר הניתוח. במידה והחבישה נרטבה מומלץ להחליפה.
ניתוח שחרור אגודל תקוע יכול להיות מעט מורכב מזה של אגודל הדק תקין כיוון שלעיתים השיקום וההגעה לטווח תנועה מלא בעקבות הניתוח לשחרור אגודל הדק הם ארוכים יותר. עם זאת, ניתוח לשחרור של אגודל נתקע ומכאיב הקרוי גם אגודל הדק הוא ניתוח מצוין, ועם מנתח טוב יעבור בקלות ובמהירות ועם אחוזי הצלחה גבוהים מאוד. אתם מוזמנים לפנות למרפאתנו, חבל שתסבלו מאגודל הדק, הניתוח פשוט והתוצאה מצוינת.

ניתוח שחרור אגודל הדק - במקום כאב באגודל שנובע מגיד שנתפש או עיבוי של גלגלת או גיד עכשיו אחרי ניתוח שחרור אגודל הדק הכל מצוין והכאב חלף עבר. ניתוח שחרור אגודל הדק הוא ניתוח קצר שמאפשר שימוש מלא ביד עוד באותו יום ועם אחוזי הצלחה גבוהים מאוד מאוד.

מאמרים אחרונים

©כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה לרבות הטקסטים, התיאורים, הקבצים הגרפיים, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לד"ר אמיר אורון בלבד. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, למכור, לשדר, לפרסם, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר, כולל מוצרים, תמונות, גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל דבר אחר המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש ע''י ד"ר אמיר אורון .

× ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎שלחו לנו הודעה בוואטסאפ ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎