גידול גלומוס

גידול הגלומוס הוא גידול מיוחד וייחודי והוא מקור לכאב מתמשך ומציק ביד. הגידול מסוג גלומוס מתאפיין בכאב חד ומציק ביד שלעיתים מוביל לנפילה של דברים מהידיים, רגישות לקור ביד, זרמים באצבע, כאב חד ופתאומי באצבע, כאבים חזקים בציפורן או סמוך לציפורן, כאב ש״מקפיץ״ את היד; כולם יכולים לאפיין את גידול הגלומוס.
גידול הגלומוס יכול לגרום לכאב ורגישות מאוד ניכרים בציפורן. גידול גלומוס יכול גם לגרום לשינוי בצבע במיקום הכאב בציפורן. אני נוטה לעשות ניתוחי גלומוס באזור הציפורן תוך שימוג הציפורן על ידי הרמת הציפורן באופן חלקי והחזרה שלה לאחר ביצוע תיקון של מיטת הציפורן אם יש בכך צורך. הניתוח לעיתים לא יצריך אפילו חתך אלא רק הרמה והחזרה של הציפורן ולעיתים יתאפשר הניתוח ביד גם בלי תפרים. גידול הגלומוס (כפי שניתן לראות בתמונה) הוא גידול מוגדר בדרך כלל והמיומנות העיקרית הנדרשת הינה של שחזור מיטת הציפורן.

זהו גידול מסוג גלומוס באצבע כפי שאפשר לראות בבדיקת הדמיה מסוג MRI. הכתם הלבן הבוהק הוא הגידול על שם גלומוס. מנתח כף יד יהיה הכי טוב כבחירה איזה מנתח יעשה את הניתוח להוצאת גידול גלומוס.

הדמיה של גידול גלומוס
תמונה של גידול גלומוס
גידול גלומוס באצבע Glomus tumor in finger

מאמרים אחרונים

©כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה לרבות הטקסטים, התיאורים, הקבצים הגרפיים, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לד"ר אמיר אורון בלבד. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, למכור, לשדר, לפרסם, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר, כולל מוצרים, תמונות, גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל דבר אחר המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש ע''י ד"ר אמיר אורון .

× ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎שלחו לנו הודעה בוואטסאפ ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎