תפירת גידים

חתך בכף היד אשר מוביל לפגיעה בגידים שמניעים את כף היד האנושית הוא פגיעה משמעותית. חתך ביד יכול להוביל לפגיעה בעצבים התחושתיים או לפגיעה בגידים ביד. פגיעה חלקית בגיד יכולה להוביל לקפיצה של האצבע או להיתקעות של האצבע. פגיעה מלאה בגידים יכולה להוביל להיעדר או לפגיעה ביכולת לכופף את אצבעות או שורש היד. חתך בגיד בכף יד הוא פגיעה גדולה ביכולת לתפקד וחתך בגיד מצריך ניתוח מהיר בתיך טווח של כשלושה שבועות לכל היותר. פגיעה בגיד מכופף של היד מומלץ שתיעשה בידיים מיומנות של מנתח כף יד טוב.
מנתח מצוין יהיה זה שיבדוק את היד לפני הניתוח כדי להעריך את מיקום הפגיעה, סוג החתך וסוג הגיד שנפגע. מנתח כף יד טוב יהיה זה שיצליח לבצע את התיקון תוך פגיעה מינימלית בגידים עצמם, פגיעה מינימלית ברקמות הסמוכות ונזק מינימלי לתפקוד היד. התאמת הטיפול המשקם לאחר ניתוח למטופל חשובה מאוד אף היא. צריך לעשות שיקום עם מרפאה בעיסוק שמתמחה בשיקום יד וכן להקפיד על פרוטוקול שיקום נכון לכל מטופל. מטופל שהוא ספורטאי צעיר יזדקק לפרוטוקול שיקום מואץ בעוד אדם מבוגר שמעשן נמליץ על פרוטוקול שיקום איטי יותר.
 
כל חתך ביד עלול להסתיים בפגיעה ברקמות. אם יש לכם חשד לפגיעה או חתך בגידים אנו עומדים לרשותכם.
 
תוכלו לקבל ניתוח מהיר עם פגיעה מינימלית ברקמות סמוכות מידי מנתח כירורג כף יד שהנו גם מיקרוכירורג .

לפנינו תמונה בסופו של ניתוח בו נתפר גיד מיישר ביד אשר נחתך מסכין. תפירה של גיד מיישר יכולה לגרום לנכות. תפירה של גיד היא ניתוח שיכול לעשות מנתח כף יד. הכי טוב לבצע את הניתוח בהקדם לאחר החתך וכן חשוב להתייעץ עם מומחה כף יד לגבי נטילת אנטיביוטיקה עקב החתך בגיד האמור. מומחה כף יד מנתח יעשה ניתוח ויצפור את הגיד היטב ובהמשך יהיה הליך שיקום שיארך מספר שבועות בדרך כלל פעילות מלאה מושגת תוך שישה שבועות.

תמונת גיד מיישר בגב כף היד

מאמרים אחרונים

©כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה לרבות הטקסטים, התיאורים, הקבצים הגרפיים, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לד"ר אמיר אורון בלבד. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, למכור, לשדר, לפרסם, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר, כולל מוצרים, תמונות, גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל דבר אחר המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש ע''י ד"ר אמיר אורון .

× ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎שלחו לנו הודעה בוואטסאפ ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎