שחרור עצב אולנרי

ניתוח לשחרור של עצב אולנרי או עצב אולנריס או בשמו העברי עצב הגרמיד הוא ניתוח עם תוצאה מצוינת כאשר הוא נעשה בתזמון נכון ובצורה הנכונה. הניתוח לשחרור עצב אולנריס יכול להיעשות בניתוח פתוח ארוך, ניתוח עם חתך מנייד ומוקטן ובצורה אנדוסקופית. כמו כן, ניתן לבצע ניתוח לשחרור עצב אולנריס על ידי השארת העצב במקומו והורדת נקודות הלחץ לאורך העצב מבלי להזיז אותו ממקומו. כמו כן ניתן לבצע הזזה של העצב (העברה של העצב) למספר מיקומים כמו העברה של אולנריס אל קדמת המרפק בתוך רקמת השומן, העברה של עצב אולנרי אל בינות לסיבי השרירים במרפק וכן העברה של עצב האולנריס אל מתחת לשרירים בקדמת המרפק.
כיום ניתן לבצע ניתוחי העברת עצבים אל עצב האולנריס כדי לבצע שדרוג עצבי (באנגלית Supercharging) של העצב וזאת לפי תאוריות של ד״ר McKinnon שהיא מנתחת כף יד מהמובילות בעולם ומתמחה במיוחד בביצוע ניתוחים בעצבים פריפריים.
אני ממליץ לבצע את הניתוח המינימלי האפשרי כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר ולהימנע מפגיעה בכלי הדם הקטנים שמספקים את העצב כלי דם אלו נקראים בלטינית Vasa Nervosum שמשמעותם היא כלי הדם של העצב. העברה של עצב תגרום בהכרח לפגיעה בכלי דם אלו ולכן להערכתי יש מקום לנסות ולשמר את כלי הדם הללו במידת האפשר בניתוח כי הם יקלו על העצב לחזור ולתפקד.
 
הניתוח לשחרור אולנריס מבוצע תחת הרדמה כללית קלה בדרך כלל ולאחריו פרוטוקול הטיפול שלי הוא חבישה גדולה למרפק למשך כשבוע ימים ולאחר מכן מעבר לחבישה קטנה.
לעצב האולנרי ייקח כשלושה חודשים להתאושש ואפשר להעריך את ההתאוששות של העצב על ידי בדיקת EMG שמדגימה את מהירות ההולכה NCV בעצב האולנרי במרפק ולהשוות לזאת טרם הניתוח יחד עם הבדיקה הקלינית של המנותח.
הסיכונים בניתוח אינם רבים אך כבר נפגשתי עם מקרים שהובילו לCRPS באנגלית Complex Regional Pain Syndrome.
 
אם אתם זקוקים לניתוח שחרור אולנריס במרפק אני לרשותכם.
 
תוכלו לקרוא עוד אודות עצב האולנריס הקרוי גם עצב הגרמיד במאמר אשר פרסמנו בעיתון הרפואה בנושא זה.

עצב אולנרי קופץ במרפק - אולי סיבה לתעלה קוביטלית...

תמונה של יד בעקבות פגיעה בעצב אולנרי. תעלה קוביטלית גורמת ללחץ על העצב האולנרי ניתוח בשלב מוקדם מאפשר לשקם את העצב יותר.

כף יד עם כיפוף אצבעות אחרי פגיעת עצב אולנרי

בתמונה נראית יד לאחר נזק קשה לעצב האולנרי או תסמונת תעלה קוביטלית. נזק אולנרי הוא פגיעה קשה שיכולה להוביל גם לפגיעה בלתי הפיכה. כאן אפשר לראות נזק עצבי אשר נגרם עקב פגיעה בעצב האולנרי ולמעשה פגיעה בשרירים האינטרינזיים בכף היד. מנתח כף יד טוב ידע לאתר את מקור הפגיעה ולבצע ניתוח לעצב האולנרי כדי לשקם את העצב והיד במידת האפשר.

כף יד עם פגיעה קשה של עצב אולנרי

מאמרים אחרונים

©כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה לרבות הטקסטים, התיאורים, הקבצים הגרפיים, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לד"ר אמיר אורון בלבד. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, למכור, לשדר, לפרסם, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר, כולל מוצרים, תמונות, גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל דבר אחר המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש ע''י ד"ר אמיר אורון .

× ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎שלחו לנו הודעה בוואטסאפ ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎