אצבע הדק - אצבע קופצת

מה זה "אצבע הדק" ?

אצבע הדק היא היצרות של מעטפת הגידים המכופפים את האצבע.  כאשר האצבע נעה, הגידים המניעים אותה נעים בתוך מערכת גלגלות המצמידות את הגידים אל העצמות. כאשר נוצר עיבוי שח המעטפות העוטפות את הגידים או לחילופין היצרות של הגלגלות בהן הם עוברים נוצרים אותם אירועים של "אצבע נתפשת", אצבע קופצת, אצבע תקועה, אצבע כואבת וכיו"ב.

 

למעשה, אצבע הדק או ״אצבע קופצת״ הנה תופעה שכיחה. המצב האופייני הוא רגישות ניכרת בבסיס האצבע הקופצנית ואצבע שנתקעת או לא מתיישרת בעיקר בשעות הבוקר.

הטיפול באצבע הדק מחולק לטיפול שמרני שכולל ריפוי בעיסוק עם סדים, פיזיותרפיה אשר נעזרת בדרך כלל בטיפול מקומי באולטרה סאונד ופרפין וכן בטיפול פומי בכדורים נוגדי דלקת.

ניתן לבצע זריקה לבסיס אצבע ההדק – הן של קורטיזון והן של שילוב של קורטיזון וחומצה היאלורונית או חומצה היאלורונית בלבד. אני עושה שימוש בטכניקת הזרקה שלמדתי בארה״ב במהלכה מבוצע חירור עדין של הגלגלת הראשונה וכך ניתן להערכתי לקבל אחוזי הצלחה גבוהים יותר מהמקובל. לעיתים כאשר ניתוח אינו מצליח לספק את הסחורה (יש עדיין רגישות והגבלת תנועה) אני נעזר בטיפול בזריקה מקומית.

הניתוח לשחרור אצבע הדק נעשה תחת הרדמה מקומית ובמהלכו משחררים את הגידים הלכודים בגלגלת. סיכויי ההצלחה גבוהים.

חשוב מאוד להתחיל להניע את האצבעות כבר ביום הניתוח.

הפרוטוקול שלי הנו כלהלן:

– יד מורמת למשך כ24 שעות

– להניע את כל האצבעות לפחות 10 פעמים כל שעה

– משככי כאב לפי הצורך

– מיום למחרת הניתוח – הקפדה על תנועות מלאות של האצבעות 10 פעמים מדי שעה – למשך יומיים לפחות

– במידה שמופיע חום מעל 38 מעלות או הפרשה מפצע הניתוח – לפנות מיידית לד"ר אורון.

אצבע הדק - אצבע קופצת​

לקביעת תור למרפאה והשארת פרטים

זקוקים לחוות דעת, יעווץ או תור דחוף? אני זמין בהשארת פרטים

מאמרים אחרונים

©כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה לרבות הטקסטים, התיאורים, הקבצים הגרפיים, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לד"ר אמיר אורון בלבד. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, למכור, לשדר, לפרסם, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר, כולל מוצרים, תמונות, גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל דבר אחר המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש ע''י ד"ר אמיר אורון .

× ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎שלחו לנו הודעה בוואטסאפ ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎