מחלת קינבוק

מחלת קינבוק מקורה בפגיעה באספקת הדם בעצם הלונטום שנקראת גם עצם הירח בשורש כף היד. מחלת קינבוק יכולה להופיע ככאב עמום בשורש היד שמפריע בכל מאמץ ויכולה להופיע גם ככאב הולך וגובר או שבר פתאומי וקריסה של הלונטום – עצם הירח.
כאב חד בשורש היד יכול לקרות עקב קריסה של העצם שיכולה להיות פתאומית.
הטיפול במחלת קינבוק נעשה לפי שלב המחלה.
שלבי המחלה נקבעים לפי הקלסיפיקציה על שם ליכטמן שמעבר להיותו מנתח הנו איש חיל הים האמריקאי.
בשלבים הראשוניים של המחלה ניתן לטפל באופן שמרני בלבד (אין חובה לנתח).
בשלבים היותר מתקדמים ניתן לבצע מספר סוגי ניתוחים ובהם ניתוח לדקומפרסיה של הרדיוס המרוחק שהנו ניתוח בו מוציאים דרך חתך קטן את תכולת העצם אך השיקום ממנו קצר והחזרה לפעילות מהירה.
בשלבים מתקדמים יותר ניתן לבצע ניתוחים אשר כוללים הכנסה של שתל עצם וסקולרי, קרי עצם שמקבלת אספקת דם מכלי דם כאשר העברנו עצם עם כלי דם וכך למעשה לטפל בנמק. במצבי קיצון כאשר יש שינויים קשים ומתמשכים בשורש היד נדרשת החלטה על ביצוע קיבוע מלא של שורש היד. במצבים אלו נקבל קיבוע מלא של שורש היד אך עם היעדר התנועה גם יעלם הכאב.
 
מחלת קינבוק היא מחלה מורכבת אשר מהווה מחלה מסתורית באשר לסיבותיה עד ימים אלו ממש…

מחלת קינבוק

מאמרים אחרונים

©כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה לרבות הטקסטים, התיאורים, הקבצים הגרפיים, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לד"ר אמיר אורון בלבד. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, למכור, לשדר, לפרסם, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר, כולל מוצרים, תמונות, גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל דבר אחר המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש ע''י ד"ר אמיר אורון .

× ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎שלחו לנו הודעה בוואטסאפ ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎