עיצוב גדם

קטיעה של אצבע היא אירוע טראומתי ביותר. גם קטיעה של חלק מהאצבע טומנת בחובה נכות משמעותית ויכולה לפגוע באופן מהותי בתפקוד של היד. יתרה מכך, בגדם של אצבע עלולה להיווצר נוירומה או אזור של ציפורן כלואה או חתיכת ציפורן החודרת לרקמה. גדם של אצבע שמקורו בקטיעה מכל סיבה שהיא ובמיוחד קטיעה טראומתית עלול להיות מקור לכאב בגלל ניתוח סגירת גדם לא נכון ויכולים להתלוות לקטיעה בשל כך כאבים ניכרים וקשים יותר מאלו המצופים באופן טבעי ואשר מכילים גם את הכאבים להם אנו קוראים כאבי פנטום. כאבי הפנטום הם למעשה מיצג של האיבר במוח וכאב אותו הגוף חש בשל היעדר ההחזר התחושתי מהאיבר הקטוע. אצבע קטועה היא דוגמה אחת לכך, רגל קטועה עלולה להוביל לכאבים מסוג זה גם כן.
אם עברתם פגיעה בקצה האצבע ואתם סבורים כי יש מקום לשפר את התוצאה הן מבחינה תפקודית והן מבחינה אסתטית אנחנו הכתובת.
גדם טוב יוסיף לתפקוד וכך הנכות התפקודית אחרי קטיעה של אצבע או של היד תהיה קטנה יותר. הביטוח הלאומי ומשרד הביטחון מתייחסים למיקום הקטיעה בלבד בתקנות שלהם ואינם מתייחסים למאפיינים של הקטיעה עצמה בהכרח. גם ניתוחים שבהם עושים רפלנטציה (לחבר מחדש אצבע או יד קטועה) או רווסקולריזציה (חיבור מיקרוכירורגי של כלי דם בחלק שלא נקטע לחלוטין) לא מבטיחים תוצאה תפקודית טובה. למעשה, במחקר שביצעתי יחד עם ד״ר בתיה יפה מהמחלקה לכירורגיה של היד בבית החולים שיבא עולה כי מטופלים שעברו קטיעה של אצבע ורפלנטציה זקוקים למספר ניתוחים לאחר הניתוח הראשון בו בוצעה הרפלנטציה.
ניתוח מיקרוכירורגי הוא ניתוח מורכב וניתוח מיקרוכירורגי מעולה ככל שיהיה לא יכול לשנות את מידת הטראומה ואת השפעתה על הרקמות הסמוכות. כך, גם למנגנון החבלה תהיה השפעה על התוצאה הסופית והנכות שבה. למעשה, קטיעה של אצבע או חלק ממנה עלולים להביא לנכות משמעותית. במידה ויש רגישות יתר בגדם, כאב משמעותי באזור הקטיעה, רקמה בולטת או רקמה של ציפורן שצומחת ומפריעה אני עומד לרשותכם בביצוע ניתוח לתיקון ועיצוב גדם.
 
צרו קשר עם מרפאתי – אנחנו לרשותכם.
 
 
בכל מקרה כדאי לזכור שניתוח לתיקון גדם קטוע בדל פגיעה באצבע לא מבטיח שהכאבים ייעלמו אך לאחר בדיקה אוכל לשער במידה טובה של ביטחון האם יש מקום לביצוע ניתוח בכף היד לתיקון הקטיעה או הפגיעה.

עיצוב גדם

מאמרים אחרונים

©כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה לרבות הטקסטים, התיאורים, הקבצים הגרפיים, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לד"ר אמיר אורון בלבד. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, למכור, לשדר, לפרסם, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר, כולל מוצרים, תמונות, גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל דבר אחר המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש ע''י ד"ר אמיר אורון .

× ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎שלחו לנו הודעה בוואטסאפ ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎