תפירת עצבים

חתך ביד יכול להוביל לפגיעה בעצב. כך גם חבלה יכולה להוביל לריטוש של העצב או לפגיעה ביכולת התפקוד של העצב. חבלה לעצב יכולה לגרום לפגיעה במהירות ההולכה ובתפקוד של העצב אך כאן נעסוק בעיקר בפגיעה ברציפות של העצב ובמיוחד בחתכים של עצבים שמצריכים תפירה. חתך בעצב תחושתי יוביל לירידה בתחושה בפיזור שהעצב מספק . הסיכון שכרוך בפגיעה בעצב, מעבר לירידה בתחושה הוא היווצרות של נוירומה. נוירומה היא למעשה פקעת של עצבים שצומחת מהקצה החתוך של העצב. מעשית, הנוירומה מתחילה כרגישות יתר ניכרת ממוקמת לאזור בו נפגע העצב אבל בשלב מאוחר יותר עלולה להוביל לרגישות נרחבת ולפגיעה בכל התפקוד של היד.
את ניתוח התפירה של עצבים כדאי שיעשה מנתח מוסמך במיקרוכירורגיה. מיקרוכירורג הוא מנתח שמנוסה ועבר הכשרה יעודית בתחום המיקרוכירורגיה, מיקרוכירורג טוב יידע לטפל ברקמות העדינות של היד ולבצע השקה מושלמת של העצב החתוך או הפגוע. מיקרוכירורג טוב יידע לבצע את התפירה של העצב עם טראומה מינימלית לרקמת העצב ותוך יצירת מתח נכון בין שני צידי התפירה של העצב החתוך. עצב שנחתך מהווה במגבית המקרים אינדיקציה לניתוח תפירה של העצב . חתך של העצב יכול להיגרם מסכין, ממשור, מחדירה של זכוכית ליד, חתך מחרס או מחרסינה שנשברו או לעיתים מסתם כלי או סכין במהלך רחיצת כלים בבית. כאשר המקום של החתך קרוב לפיזור. האנטומי של העצבים ביד הסבירות לפגיעה עצבית היא גבוהה.
אתם מוזמנים לפנות למרפאתי ונשלים בירור לגבי הפגיעה בעצב ובמידת הצורך נתאם ניתוח לתיקון העצב החתוך.
ניתוחים בעצבים הם ניתוחים מיקרו כירורגיים מורכבים ומומלץ לפנות למומחה בניתוחי עצבים מיקרו כירורג מומחה כדי שיעשה את הניתוח.
כך, ניתוחים עצביים הם ניתוחים מורכבים אותם אני מבצע בשמחה ותוך שימוש במיומנות מיקרוכירורגית אותה רכשתי במהלך ההשתלמות שלי במרכז רפואי שיבא ומרכז קליינרט האמריקאי למיקרו כירורגיה וכירורגיה של היד.
 
צוות המרפאה ואנוכי מחכים לכם.
 

תפירת עצבים

מאמרים אחרונים

©כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה לרבות הטקסטים, התיאורים, הקבצים הגרפיים, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים לד"ר אמיר אורון בלבד. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, למכור, לשדר, לפרסם, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר, כולל מוצרים, תמונות, גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל דבר אחר המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש ע''י ד"ר אמיר אורון .

× ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎שלחו לנו הודעה בוואטסאפ ‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎